1. Dlaczego Plasti Lak spływa? Odp. Jak każdy dobrej jakość lakier powinien się ładnie rozlewać, my również zadbaliśmy o to, aby Plasti Lak miał gładką matową powierzchnie i ładnie się rozlewał. Dlatego też zaleca się nałożenie większej ilości cienkich warstw co uniemożliwi spłynięcie materiału.

2. Ilość warstw (spray).

Odp. Dwie pierwsze warstwy w każdym przypadku to tylko napylenie (podkład).Następnie przy optymalnej temperaturze 18-20*C nakładamy 3-4 warstwy właściwe. Oczywiście zasada ta zmienia się wraz ze zmianą temperatury materiału, elementu malowanego i otoczenia (wyższa temp. grubsze warstwy, niższa temp. więcej cienkich warstw).

3. Aplikacja w temperaturze poniżej 15*C?

Odp. Aplikacja nie jest wskazana. Temperatura poniżej 15*C zdecydowanie zwalnia odparowanie rozcieńczalników z produktu.

4. Jaki rozcieńczalnik do Plasti Lak?

Odp. Do rozcieńczenia produktu pojawi się rozcieńczalnik naszej firmy dedykowany specjalnie do tego produktu. Nie zalecamy rozcieńczania innymi rozcieńczalnikami, gdyż mogą okazać się zbyt agresywne i uszkodzić lakier. Mogą również negatywnie wpłynąć na sam produkt.

5. Jaki pistolet do lakierowania?

Jeżeli chodzi o pistolet lakierniczy - dysza minimum 1,4mm , ciśnienie robocze na pistolecie 1,5 do 2 barów.